Lapas karte
01.
12.
2015

Baltā spieķa diena Cēsīs: Tu nekad neuzzināsi, ja nepamēģināsi.

 

Inga Kravale, Cēsu TO

Baltā spieķa diena 15. oktobrī vairs nav tikai kādai atsevišķai kopienai svarīgs datums, tā veidojas kā stabila tradīcija, kad pasaulei ļaut saredzēt un saklausīt ikvienu, kam nepieciešama sapratne un atbalsts redzes traucējumu dēļ.

Cēsīs par Baltā spieķa dienu iedomāja vairākkārt. Vispirms jau septembrī biedrība apzināja un uzrunāja tās institūcijas un uzņēmumus pilsētā, kuriem vēlams uzlabot vides pieejamību to atbildībā esošajā apkārtnē. Aicinājām sākt ar pirmo un pēdējo pakāpienu marķēšanu pie ieejas durvīm.

16.
10.
2014

Baltā spieķa diena Ogrē


     Katru gadu 15.oktobrī Starptautiskajā Baltā Spieķa dienā LNB teritoriālās vai vietējās organizācijas īsteno dažādas publiskas akcijas, kuru laikā tiek akcentēta nepieciešamība arī personām ar redzes invaliditāti nodrošināt iespējas dzīvot patstāvīgi.
     Šogad arī LNB Ogres vietējā organizācija nolēma pamēģināt. Rezultātā Ogrē sadarbībā ar Valsts Policiju un Ogres novada pašvaldības aģentūru "Dziednīca" tika noorganizēts eksperiments - ielas šķērsošana ar balto spieķi.
     Tika izvēlēta sabiedriski aktīva vieta Ogres centrā uz Skolas ielas starp Ogres dzelzceļa staciju un veikalu, kur, neskatoties uz gājēju pārejas neesamību, cilvēki bieži šķērso ceļu. Šoreiz šo vietu uz ceļa šķērsoja arī personas ar redzes traucējumiem izmantojot balto spieķi. Savukārt policija tikmēr dežurēja atstatus abos braukšanas virzienos, lai spētu apstādināt noteikumus neievērojošos autobraucējus. Ar policiju bijām sarunājuši, ka šī ir informatīvā akcija un tās laikā apstādinātie autovadītāji netiks sodīti, bet gan informēti par ceļu satiksmes noteikumiem, kas liek apstāties un palaist ielu šķērsojošu personu ar balto spieķi.
     Šo eksperimentu mēs veicām pusotru stundu. Tā laikā tika sniegtas intervijas gan nacionālajiem, gan vietējiem masu medijiem. Papildus sanāca aprunāties ar garāmgājējiem, kas bija ieinteresēti notiekošajā. Rezultātā izrādījās, ka 70% autovadītāji zina šo noteikumu un pacietīgi apstājas un palaiž cilvēku ar balto spieķi pāri ceļam. Pārējie 30% nemaz nemēģināja samazināt ātrumu, vai apstāties, bet gan triecās lielā ātrumā garām. Cerams, ka Policijas skaidrojums mainīja viņiem domas un nākamreiz tie apstāsies.
     Zemāk redzamajās saitēs ir iespējams uzzināt kā LNB Ogres vietējās organizācijas eksperiments tika atainots masu medijos un kā par to atsaucas komentāros.
www.ogrenet.lv - http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/30000/
www.ogresfakti.lv - http://www.fakti.lv/?url=echoart&ArticleId=14471
TV3 Ziņas - sižeta sākums 23:30 http://www.tvplay.lv/parraides/tv3-zinas/463543

Normunds Pīlips
LNB Centrālās valdes priekšsēdētājas vietnieks

02.
09.
2013

Ceļš cauri rehabilitācijas centram

Inese Plūme, Preiļi

 

Par Rehabilitācijas centru Rīgā uzzināju no mūsu vadītājas Valentīnas Lansbergas. Tad nācās sakārtot papīrus, kas bija grūts ceļš, jo ģimenes ārsts un acu ārsti laukos īsti nesaprot, kas un kā jāraksta. Bet, visiem kopā sadarbojoties, man beidzot izdevās nonākt LNB RC. Atrast ceļu līdz centram cauri Juglai man palīdzēja Valentīna pa telefonu. Grūtākais bija atpazīt ēku, jo uzrakstu «Rehabilitācijas centrs» reāli ieraudzīt nevarēja, jo grūti iedomāties uz to vietu skatīties.

15.
05.
2014

Bērni viesojas Strazdumuižas ciematā

Anita Zvirgzde

 

Pulksteņi runā, pults pasaka krāsu, bet baltais spieķis – rāda ceļu. Re, cik interesanta ir neredzīgu cilvēku dzīve! Tā noteikti padomāja bērni, kuri 2014. gada aprīļa sākumā viesojās pie LNB Centrālās valdes ar mērķi — iepazīt citādu pasauli. Vecumā no 5 līdz 6 gadiem bērni čakli uzkrāj pieredzi un sniedzas pēc jaunām zināšanām, tāpēc viesošanās Strazdumuižas neredzīgo ciematiņā viņiem pavēra aiskaru līdz šim nezināmai pasaulei.

02.
09.
2013

Dārza svētki pie Fainas

Ilga Tiesnese

 

Jūnija pēdējā piektdienā dārzā pie LNB Salacgrīvas nodaļas vadītājas Fainas Mennikas pulcējās novada cilvēki ar redzes traucējumiem, lai gatavotos Jūras svētkiem un svinētu svētkus — nupat aizgājušos Jāņus, tuvojošos Pēterdienu un grupas biedra Pētera dzimšanas un vārda dienu. Arī šoreiz kopā ar mums bija LNB Cēsu TO pārstāve Aija Rīvīte un viņas kolēģe Anita Zariņa, kuras, realizējot ESF, LM un LNB finansēto projektu «Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā», Salacgrīvā vadīja nodarbības un stāstīja par iespējamiem pakalpojumiem un to izmantošanu.