Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Piesaki uzņēmumu, kas dod darbu personai ar invaliditāti

Pakalpojumi / Žurnāls Rosme / Arhīvs / 2014 / Nr. 7 - 2014

Piesaki uzņēmumu, kas dod darbu personai ar invaliditāti
Diena.lv

Saprotošāki, atbildīgāki un solidārāki nekā citi — tādi ir personu ar invaliditāti darba devēji, kas brīvprātīgi dara vairāk, nekā kāds to varētu prasīt.

Uzņēmīgāki, drosmīgāki un spītīgāki nekā citi — tādi ir cilvēki ar invaliditāti, kas atrod savu īpašo darba devēju un nodibina attiecības, kas nes augļus abām pusēm.

Kā viņi atrod viens otru? Kas nosaka to, kā izveidojas sadarbība? Ko iegūst viena un otra puse? — to vēlamies uzzināt un pastāstīt, lai vairotu pārliecību, ka sadarbība starp uzņēmēju un personu ar invaliditāti ir iespējama.

Tāpēc VDEĀVK un laikraksts «Diena» aicina — piesaki uzņēmumu, kurā izveidojusies ilgstoša un pozitīva sadarbība starp personu ar invaliditāti un darba devēju!

Raksti: noverte@dienasmediji.lv.

Vai aizpildi anketu: www.diena.lv/noverte. Vai sūti vēstuli uz «Diena», akcija «Novērtē to, kas Tev ir!» (Mūkusalas iela 15, LV-1004).

Mēs apkoposim labos piemērus stāstos, ko publicēsim rakstu sērijā septembrī un oktobrī.

Akcijas iniciators ir VDEĀVK, kuras pasūtījumā veiktās Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas biedru aptaujas rezultāti atklāj, ka 55% no 108 uzņēmumiem, kas piedalījās aptaujā, jau šobrīd nodarbina personas ar invaliditāti, turklāt 28 uzņēmumi pauž, ka personu ar invaliditāti varētu nodarbināt tuvākajā nākotnē.

Tāpat arī 71% aptaujāto darba devēju uzskata, ka invalīdu nodarbināšana ir labs piemērs sabiedrības solidaritātei, bet divas trešdaļas aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka invaliditāte būtiski neietekmē darbinieka sniegumu.

Tomēr ne katrs ir gatavs nodarbināt personu ar invaliditāti, un, «lai gan eksistē arī objektīvi kavēkļi, nozīmīga daļa iemeslu, kāpēc darba devēji atturīgi pret sadarbību ar personu ar invaliditāti, ir balstīti stereotipos, pieņēmumos un aizspriedumos, kas mazināmi, stāstot par veiksmīgas sadarbības piemēriem tepat Latvijā,» skaidro VDEĀVK vadītājs Andris Zīverts.

A. Zīverts arī pauž, ka tieši šobrīd ir būtiski runāt par pozitīvo personu ar invaliditāti darba pieredzi un uzsākt diskusiju par nepieciešamo atbalstu personu ar invaliditāti integrācijai darba tirgū. Jo Latvijā uzsākts invaliditātes ekspertīzes pilnveides process, kura ietvaros notiks pakāpeniska pāreja no slimības smaguma pakāpes novērtēšanas uz darbspēju zuduma pakāpes izvērtēšanu un atlikušo darba spēju noteikšanu.