Lapas karte

Apakšizvēlne

login

Suņu-pavadoņu apmācība

Suņu-pavadoņu apmācība

 

Suns-pavadonis ne tikai dāvā neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem kļūt patstāvīgiem un neatkarīgiem savās ikdienas gaitās, bet arī veicina viņu integrāciju sabiedrībā un bieži kļūst par vienu no uzticamākajiem draugiem. Latvijas Neredzīgo Biedrība jau ir apmācījusi pirmos trīs suņus-pavadoņus Latvijā un aicina atbalstīt arī turpmāku suņu-pavadoņu apmācību un uzturēšanu.

 

 

 

Kopš 2009.gada ar Eiropas Sociālā Fonda projekta ietvaros Latvijas Neredzīgo Biedrība ir apmācījusi un piešķīrusi pirmos trīs suņus-pavadoņus cilvēkiem ar pirmās kategorijas redzes invaliditāti Latvijā. Suns-pavadonis ir nenovērtējams atbalsts cilvēkam, kurš ir neredzīgs vai vājredzīgs. Ar suņa-pavadoņa palīdzību cilvēkam ar redzes traucējumiem ir iespēja būt neatkarīgam un patstāvīgam, piemēram, pārvietojoties uz izglītības iestādi vai darba vietu, ievērojami uzlabojot šo cilvēku dzīves kvalitāti un pašnovērtējumu.

 

Suns - pavadonis tika īpaši apmācīts ikdienas gaitās pavadīt neredzīgu cilvēku – pārvietoties pa pilsētas ielām, šķērsot ielu tam paredzētajās vietās, orientēties satiksmes luksoforu gaismās un brīdināt saimnieku par vides pieejamību kavējošiem šķēršļiem. Tāpat suns ir apmācīts pacelt balto spieķi, ja tas saimniekam ir izkritis no rokām, kā arī pacelt citus nelielus priekšmetus, piemēram, atslēgas. Suns pavadonis klausa saimnieku pēc noteiktām komandām.

 

Tā kā šī gada septembrī beigsies finansiālais atbalsts Eiropas Sociālā Fonda projekta ietvaros, Latvijas Neredzīgo Biedrība ir aicinājusi Labklājības Ministriju ieviest suņu-pavadoņus cilvēkiem ar redzes traucējumiem kā valsts nodrošinātu pakalpojumu. Diemžēl, jau šobrīd ir skaidrs, ka valsts finansējums, kas varētu nosegt viena suņa-pavadoņa apmācības izmaksas, nebūs pietiekams, lai apmierinātu augošo interesi un pieprasījumu.

 

Biedrība ir aprēķinājusi, ka vidēji gadā viens suns izmaksā aptuveni 3000Ls. Suņa-pavadoņa izmaksas sevī ietver gan kucēna iegādi, barošanu, aprūpi un veterinārmedicīniskos pakalpojumus līdz 1-2 gadu vecumam, gan jaunsuņa veterinārmedicīnisko izmeklēšanu, paklausības un speciālo apmācību, gan suņa-pavadoņa apmācību kopā  ar neredzīgo/vājredzīgo cilvēku viņa dzīves un darba vietā, suņa veterinārmedicīnisko aprūpi un barošanu mūža garumā, gan arī turpmākā apmācības līmeņa uzturēšanu, aprūpi suņa saslimšanas gadījumā, visbeidzot, arī aprūpi neredzīga/vājredzīga cilvēka slimības gadījumā un suņa-pavadoņa aprūpi pēc tā pensionēšanās līdz mūža galam.

 

Lai Biedrība varētu apmācīt suņus-pavadoņus neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem, ir nepieciešams Sabiedrības atbalsts. Ja vēlaties ziedot finansiālus līdzekļus, lūdzu, ziedojiet bankā ar pārskaitījumu.

 

Savukārt, ja vēlaties ziedot savu laiku vai vienkārši interesējaties par suņiem pavadoņiem, rakstiet uz e-pastu – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

Pieteikties jaunumiem

Aptauja

Vai Jūs esat LNB biedrs?

Jā, esmu - 77.8%
Nē, neesmu - 11.1%
Vēlos būt - 11.1%

Total votes: 9
The voting for this poll has ended on: Septembris 20, 2013

Ziedojumi

ziedot