Lapas karte

Apakšizvēlne

login

Strazdumuižas ēkas iekštelpu atjaunošana

Strazdumuižas ēkas iekštelpu atjaunošana

 

Šī gada Septembrī, beidzoties finansiālajam atbalstam Eiropas Sociālā Fonda projekta ietvaros, LNB Rīgas pilsētas teritoriālā organizācija būs spiesta pamest telpas Rīgas centrā un pārvākties uz LNB īpašumā esošo Strazdumuižas ēku, Pāles ielā 14/2. Diemžēl telpas šobrīd atrodas kritiskā stāvoklī, neatbilst vides pieejamības kritērijiem, un tajā nav iespējams nodrošināt pilnvērtīgu Biedrības darbību.

Atbalsti telpu labiekārtošanas darbus!

 

Latvijas Neredzīgo Biedrības Rīgas pilsētas organizācija ir lielākā teritoriālā nodaļa Latvijā, pulcējot pāri par 700 biedriem, no kuriem puse ir pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki. Biedrība nodrošina sociālās rehabilitācijas, mūžizglītības, veselības un dažādas kultūras aktivitātes visiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem Rīgas pilsētas teritorijā, iekļaujot gan LNB biedrus, gan citus redzes invalīdus, gan arī cilvēkus, kas redzi zaudējuši vecuma dēļ. Tā darbības mērķi un virzieni iekļauj tautas mākslas veicināšanu un brīvā laika aktivitāšu organizēšanu, piemēram, interešu un mākslinieciskās pašdarbības pulciņus, izklaides un atpūtas pasākumus, kā arī sociālās rehabilitācijas nodarbības utt.

 

Šobrīd Strazdumuižas ēkā jau atrodas gan ģimenes ārsta doktorāts, gan LNB Strazdumuižas organizācija, gan tiflotehnikas jeb tehnisko palīglīdzekļu izsniegšanas punkts. Tādejādi, LNB Rīgas pilsētas teritoriālai organizācijai tiks piešķirtas brīvās telpas Strazdumuižas neatjaunotajā ēkas daļā, kas šobrīd atrodas kritiskā stāvoklī, neatbilst vides pieejamības kritērijiem, un tajā nav iespējams nodrošināt pilnvērtīgu Biedrības darbību, piemēram, grīdas ir nelīdzenas un vietām sapuvušas, elektroinstalācija ir novecojusi un bīstama, tualetes atrodas katastrofālā stāvoklī un ir praktiski neizmantojamas, savukārt vecie logi un durvis ir jāmaina, lai ierobežotu nepārtraukto siltumu zudumu.

 

Jāpiezīmē, ka Strazdumuižas ēka ir ne tikai vietējās nozīmes koka arhitektūras piemineklis, bet arī viena no skaistākajām un pazīstamākajām Rīgas muižiņām, kas celta kā vietējā tekstilrūpnieka villa 1853. gadā. Tādejādi tās atjaunošanā ir jāņem vērā būvniecības un atjaunošanas darbu ierobežojumi, kas attiecas uz vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļiem, piemēram, rēķinoties ar lielākām izmaksām, mainot koka logus utt.


Biedrības mērķis ir vasaras laikā veikt nepieciešamos Strazdumuižas ēkas telpu atjaunošanas un labiekārtošanas darbus (4 istabas, koridoru un tualetes, kopumā 98m2), lai ar šī gada septembri nodrošinātu Rīgas pilsētas organizācijas biedrus ar patīkamām un vides pieejamības kritērijiem atbilstošām telpām sociālās rehabilitācijas aktivitāšu veikšanai.


Tā kā Rīgas pilsētas organizācija jau ir iegādājusies gan mēbeles, gan nepieciešamo iekštelpu inventāru un tehniku savai darbībai, galvenās projekta aktivitātes būs tieši Strazdumuižas telpu labiekārtošanas darbi, kuros ietilpst gan grīdas pārseguma maiņa, gan sienu izlīdzināšana un pārklāšana, gan griestu attīrīšana un piekaramo griestu iekāršana, gan logu un durvju maiņa, gan elektroinstalācijas maiņa, gan tualešu atjaunošana, santehnikas maiņa.

 

Lai Biedrība varētu atjaunot Strazdumuižas iekštelpas, ir nepieciešams Sabiedrības atbalsts. Ja vēlaties ziedot finansiālus līdzekļus, palīdzot Strazdumuižas ēkas iekštelpu atjaunošanai, lūdzu, ziedojiet bankā ar pārskaitījumu.

  

Savukārt, ja vēlaties ziedot būvmateriālus vai darba rokas un prasmes, rakstiet uz e-pastu – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pieteikties jaunumiem

Aptauja

Vai Jūs esat LNB biedrs?

Jā, esmu - 77.8%
Nē, neesmu - 11.1%
Vēlos būt - 11.1%

Total votes: 9
The voting for this poll has ended on: Septembris 20, 2013

Ziedojumi

ziedot