Latvijas Neredzīgo biedrība, teksta versija

Pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju
Atvērt izvēlni (vietnes karte) vai meklēt vietnē:

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Pakalpojumi / Žurnāls Rosme / Arhīvs / 2015 / Nr. 6 - 2015

Nodaļa — Notikumi citās organizācijās

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Anita Zvirgzde

No 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Biļetes uz svētku norisēm maksā no 2 līdz 20 eiro. Biļešu tirdzniecība sākusies jau 23. maijā, tomēr kā secināja «Rosmes» darbinieki, maija beigās gandrīz visas biļetes jau bija pārdotas. Tāpēc piedāvājam saviem lasītājiem izvērtēt informāciju par bezmaksas pasākumiem un tomēr aktīvi iesaistīties šajos skaistajos svētkos.

Bezmaksas pasākumu programma

— 6. jūlijā pl.14 Viesturdārzā svētku ieskandināšana «TIKAI SAKNES NEATDOD»,

— no 7. līdz 12. jūlijam no pl.10 līdz pl. 21 Vērmanes dārzā «BURTISKI BURVĪGS BURZIŅŠ» — amatnieku darinājumu tirdziņš un prasmju demonstrējumi, koncerti, performances, radošās darbnīcas, izstādes,

— 8. jūlijā pl. 10 Rīgas Latviešu biedrības namā koru fināla konkurss,

— no 8. līdz 11. jūlijam būs arī ielu koncerti ar daudzveidīgu koncertprogrammu, kurā piedalīsies dažādu nozaru bērnu un jauniešu kolektīvi no Latvijas novadiem, diasporas kolektīvi, kā arī ārvalstu kolektīvi. Paralēli koncertu norisei notiks arī vides interešu izglītības radošās darbnīcas. Adreses: LU Botāniskais dārzs, «Lido» atpūtas centrs, laukums pie TC «Origo» Stacijas laukumā,

— 10. jūlijā pl. 14 Rīgas Latviešu biedrības namā «Tērpu skates finālkonkurss»,

— 10. jūlijā pl. 15 laukumā pie Brīvības pieminekļa — folkloras kopu koncerts «Rotaļu raksti», bet pl. 19 turpat pūtēju orķestru defile programma,

— 10. jūlijā pl. 18:30 Vērmaņdārzā uz Lielās skatuves — džeza mūzikas koncerts,

— 12. jūlijā pl. 9 sāksies svētku dalībnieku gājiens no Vecrīgas līdz Dailes teātrim.

Pilnu svētku programmu var skatīties internetā dziedundejo.lv. Atgādinām, ka Latvijas Televīzijas 1. kanāls translēs lielu daļu no svētku programmas.

Svētku dalībnieku statistika

Šogad svētkos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits — 37’890 dalībnieku. Tas ir lielākais dalībnieku skaits Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsturē, dalībnieku skaita pieaugums vērojams visās Svētkos pārstāvētajās nozarēs.

Viskuplāk svētkos tiks pārstāvēts Vidzemes novads ar 10’400 dalībniekiem, svētkos piedalīsies 9423 rīdzinieki, 5195 zemgalieši, 4945 kurzemnieki, 4531 latgalieši, kā arī 3107 Pierīgā dzīvojoši bērni un 287 diasporas kolektīvu dalībnieku.

Vislielākais dalībnieku skaits nāk no vispārējās izglītības iestādēm — 23’434 skolēni, 7320 nāk no kultūras iestādēm, 2411 no mūzikas un mākslas skolām, 1031 no profesionālajām izglītības iestādēm. Svētkos piedalīsies arī 652 pirmsskolas izglītības iestāžu bērni un 393 speciālo izglītības iestāžu audzēkņi.

Vislielākais dalībnieku skaits pārstāv koru un tautas deju nozari. Šogad koru skatēs startēja aptuveni 17’000 koristu, bet svētkos piedalīsies 12’704 jaunie dziedātāji. Tautas deju skatēs piedalījās aptuveni 27’500 dejotāju, taču svētkos, ņemot vērā organizatoriskus aspektus, Daugavas stadionā piedalīsies 16939 dejotāju.


Ieteikt: ieteikt Draugiem.lv ieteikt Facebook ieteikt Twitter ieteikt GooglePlus ieteikt LinkedIn nosūtīt uz e-pastu


Atvērt izvēlni (vietnes karte)
Latvijas Neredzīgo biedrība sociālajos tīklos:
Lapas beigas.

2024 © Latvijas Neredzīgo biedrība | mājas lapas teksta versija ekrānlasošām programmām, pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju