Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Iznācis žurnāla "Rosme" augusta numurs

PakalpojumiŽurnāls RosmeJaunumi

Iznācis žurnāla "Rosme" augusta numurs

Pagājušajā nedēļā pie lasītājiem un klausītājiem nonāca jaunākais, augusta Latvijas Neredzīgo biedrības pielāgotās informācijas žurnāla “Rosme” numurs. Šoreiz tā vāku rotā brašie kungi - Odiņš un Kūla, kas Strazdumuižas ciemata svētkos atklāja senākās šī ciemata leģendas.

Šajā numurā lasiet par asistenta pakalpojumiem studējošajiem un to, kas jāņem vērā par asistenta darba un nodokļu samaksu. Kopā ar Veselības ministrijas informatīvo kampaņu “Kustinācija” šajā žurnāla iekļāvām rubriku “Būsim aktīvi”, kurā var lasīt gan par šo kampaņu, gan uzzināt dažādus vingrinājumus un padomus kā būt aktīviem jebkurā vecumā. Jau aprīlī žurnāla lapaspusēs publicējām paziņojumu par kodu kalkulatoru nomaiņu Swedbank klientiem, šoreiz par to, kā jārīkojas SEB bankas klientiem.

Sadaļā mūsu raksti Anna Dubovika iepazīstina ar pavisam jaunu, iespējams pat revolucionāru mākslīgās redzes ierīci, kas, lai gan vēl nav pieejama Latvijā, tā ir tehnisko palīglīdzekļu nākotne un varbūt pat ne pārāk tāla. Dzejas sadaļā ir publicētas Rūdolfa Linuža dzejas rindas, kas tapušas domājot par Aglonas svētkiem.

Sadaļā “Citās organizācijās” – var lasīt par aizvadītiem notikumiem Latvijas Neredzīgo Sporta savienība  un starptautisko šaudouna turnīru “Amber of Liepāja”, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Valsts Simtgades projekts “Klusie vēstures veidotāji”, grāmatu jaunumus un Liepājas Neredzīgo biedrības piedzīvoto Grobiņā un Liepājas veselības dienās.

Žurnāls “Rosme” ir pielāgotās informācijas žurnāls, ko cilvēki ar redzes invaliditāti var saņemt kā Labklājības ministrijas finansētu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, iesniedzot iesniegumu žurnāla redakcijā, to varēs turpmāks saņemt sev ērtākajā veidā – palielinātā drukā, Braila rakstā, audio formātā vai .html formātā, lasīšanai balss sintēzes programmās. Žurnāls iznāk vienu reizi mēnesī un lasītāji to saņem pēc mēneša 25. datuma.

Informāciju sagatavoja: Anete Enikova, žurnāla "Rosme" redaktore