Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Pieredzes apmaiņa "One 2 One" Ungārijā

Par biedrību / Jauniešiem

Pieredzes apmaiņa "One 2 One" Ungārijā

No 2017.gada 28.maija līdz 3.jūnijam, Latvijas Neredzīgo biedrības viens no aktīvākajiem un iedvesmojošākajiem jauniešiem - Jurģis Rudaks, devās uz Budapeštu Ungārijā, lai vairākas dienas pavadītu kopā ar jauniešiem no citām zemēm.

Šīs pieredzes apmaiņas tēma bija "One 2 One", kas sevī ietvēra neformālās izglītības un apmācību apguvi ar tā saucamo "aci pret aci" metodi.

Jurģis šajās dienās apguva ļoti daudz un satika jauniešus no dažādām valstīm. Tika pārrunāta gan motivācijas un iedvesmas programma, gan problēmsituāciju risināšanas metodes un ieklausīšanās prasmes otrā cilvēkā. Mācēt ne tikai izteikties, bet, svarīgāk, prast uzklausīt. Tāpat Jurģis iepazinās ar LEARN modeli, jeb live it, experience it, be aware, record, name it. Latviski tas skanētu: izdzīvo to, pieredzi to, esi tur, piefiksē un nosauc to. Šis modelis palīdz mācīties un atbalstīt mācības.

Tas principā liek uzsvaru uz praktisko pieredzi, uz būšanu konkrētā momentā, pieredzes izdzīvošanu, piefiksēšanu un to, ka pēc tā visa izdzīvošanas mums jāizprot un jānodefinē un jānostiprina jauniegūtās atziņas un prasmes.

Jurģis pauž lielu gandarījumu par apgūtajām zināšanām un prasmēm, kā arī nodibinātajām draudzībām ar citu valstu jauniešiem. Tāpat, Jurģis aicina LNB jauniešus nebaidīties no jaunā, bet izdzīvot pieredzi pašiem! Jums izdosies!

Par apmācībām lasīt vairāk šeit:
http://jaunatne.gov.lv/lv/raksti/one-one-apmacibas-atbalstot-individualu-pieeju-macibu-procesa