Latvijas Neredzīgo biedrība, teksta versija

Pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju
Atvērt izvēlni (vietnes karte) vai meklēt vietnē:

Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, Rīgā

Par biedrību / Teritoriālās organizācijas un juridiskie biedri / Daugavpils TO

Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, Rīgā

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rīgā semināru telpā līdz 31. janvārim ir iespējams apskatīt Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas biedres Tamāras Dorofejevas krustdūrienu un pērlīšu izšuvumu tehnikā darināto darbu izstādi. 
Katra no izstādes gleznām pārsteidz ar savu krāsu gammu, ar savu smalkumu un ar ļoti rūpīgu darbu. Kurš gan var pateikt, cik katrā glezniņā ir krustdūrienu, cik reizes adata ar diegu pieskārusies šim audeklam, cik liela pacietība ir nepieciešama rokdarbniecei? Kas gan var būt pievilcīgāks vai sievišķīgāks, kad tādu darbu veido sieviete?

Tamāra ir cilvēks ar redzes invaliditāti, taču tas nav atturējis viņu no rokdarbiem. ,,Mīlestība uz rokdarbiem man bijusi kopš agras bērnības, jo mana mamma bija liela rokdarbniece – mājās visi tepiķi, gultu pārklāji, aizkari bija izšūti rišeljē tehnikā. Tomēr man sirdij tuvāka ir krustdūrienu tehnika. Esmu izšuvusi pat tad, kad redzēju tikai viena centimetra attālumā, arī pēc acu operācijām. Izšuvu brillēs, izmantojot palielināmo stiklu – lupu,” stāsta autore. Ar izšūšanu Tamāra aizraujas no 2002. gada. Šajā laikā viņa ir izveidojusi izšūtu gleznu kolekciju, kurā ir ap 70 gleznu. Tematiski tās iedalāmas divās grupās – svētbildes un ziedi. Tamāra ļoti mīl ziedus, tāpēc arī gleznās atspoguļota plaša ziedu gamma.

Izstādes darbos esot kāds noslēpums – viena glezna izšūta ar vilnas diegiem no Austrālijas. Ja kāds šo gleznu atrodot, vērīgo izstādes apmeklētāju gaida pārsteigums no Tamāras.

Tamāra Dorofejeva ir neparasti gaiša un daudzpusīga personība. Par pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti, sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Tamāra Dorofejeva ir saņēmusi sabiedrības novērtējumu: Latgales gada balvu 2018 – LATGALES GADA  AKTĪVĀKAIS SENIORS, ir Dagdas novada ,,Gada cilvēks – 2018” laureāte.

Cilvēks pēc savas būtības ir radītājs un devējs. Jo vairāk no sevis atdod, jo vairāk saņem pretī — trauks nekad nepaliek tukšs. Dot un saņemt, un atkal dot – tas ir mūžīgās dzīves pamatlikums. Tāpēc cilvēks dzīvo šeit un tagad.

21. janvārī pulksten 14.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā būs iespējams satikt gleznu autori - Tamāru Dorofejevu.
https://neredzigobiblioteka.lv/tiksanos-ar-izstades-autori-tamaru-dorofejevu/


Ieteikt: ieteikt Draugiem.lv ieteikt Facebook ieteikt Twitter ieteikt GooglePlus ieteikt LinkedIn ieteikt Pinterest nosūtīt uz e-pastu


Atvērt izvēlni (vietnes karte)
Latvijas Neredzīgo biedrība sociālajos tīklos:
Lapas beigas.

2024 © Latvijas Neredzīgo biedrība | mājas lapas teksta versija ekrānlasošām programmām, pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju