Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri 2017”

Par biedrību / Strazdumuižas klubs / Pasākumu atskats

Amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri 2017”
Foto: Sandra Smona

2017.gada 4.novembrī Strazdumuižas kluba drāmas un dzejas teātris piedalījās amatierteātra festivālā, kas norisinājās Dailes teātra Kamerzālē, skatītājiem parādot Imanta Ziedoņa dzejas izrādi „Uz ceļa ir vislabāk kā nekur...”. Izrāde atspoguļo atziņas, ka Latvija ir brīnumskaista zeme, mazliet sentimentāla un tomēr lieliska. Aktieri kopā ar Imantu Ziedoni dodas Latvijas ceļos... Scenārija autore un režisore ir Inese Vanaga, kura par izrādi teic:" Izrāde stāsta par ceļotājiem, kuri nogājuši garu ceļa posmu, noguruši un uz brīdi piestājuši atpūtas vietā. Lai īsinātu laiku un iepazītu cits citu, ceļotāji izspēlē spēli, kurā katrs atklāj  savu stāstu par Latvijas pilsētām un vietām, kuras mīļas. Ceļotāji prot pasmieties par Sabiles kolorītajiem personāžiem un Kabiles meldermeitiņai piedāvāto sirdi, iegrimt Tērvetes liriskajās noskaņās, uzgavilēt Talsu baltajiem ķiršu dārziem un izdziedāt  sirsnīgas un maigas dziesmas ceļotāju dziesmas. Ceļš ir tas, kas atkal aicina tālāk. Laiks posties nākamajiem kilometriem, lai turpinātu iet...."

Festivāla izrāžu vērtēšanas komisija Strazdumuižas kluba drāmas un dzejas teātrim pasniedza godam nopelnīto diplomu par sirsnīgu un emocionāli piepildītu Imanta Ziedoņa dzejas interpretāciju dzejas izrādē un izvirzīja tālāk uz Gada izrādi. Vēlēsim veiksmi mūsējiem radošajā darbībā.
Amatierteātra festivāla uzdevums ir iepazīstināt Rīgas skatītājus ar Rīgas amatierteātra kolektīvu jaunradi un radošajiem meklējumiem teātra mākslā un izvērtēt Rīgas amatierkolektīvu iestudējumus, atklājot amatierteātru mākslas tradīcijas un mūsdienīguma izpausmes. Festivālu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras iestādēm.

Fotogalerija