Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Jolanta

Par biedrību / Strazdumuižas klubs / Kolektīvi / Jolanta

Jolanta - jauktais koris

"Jolanta" - jauktais koris

Kopš 1884. gada tagadējā Latvijas teritorijā darbojas jauktais koris vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem. Šis koris darbojies gan Krievijas impērijas, gan Latvijas pirmās republikas un padomju okupācijas laikā, kā arī turpina savu darbību atjaunotajā Latvijas valstī. Jauktais koris «Jolanta» ir vecākais kluba kolektīvs. Ilgus gadus tā mākslinieciskais vadītājs bija Arnolds Skride, kurš devis lielu ieguldījumu kolektīva attīstībā.

Savu nosaukumu koris ieguva 1968. gadā, to ierosināja Pēteris Jaunzems, par godu P. Čaikovska operai «Jolanta», kur darbojās neredzīga princese. 1969. gadā korim tika piešķirts tautas kora nosaukums. Dalībnieku skaits sasniedza 70. Kolektīvs devās koncertbraucienos pa visu plašo Padomju Savienību. Koris pabijis Gruzijā, Armēnijā, Vidusāzijas republikās, vairākās Krievijas lielajās pilsētās gan tās Eiropas daļā, gan Sibīrijā, gan tālajos austrumos, un citur, nemaz nerunājot par kaimiņu republikām - Lietuvu un Igauniju, kuras tika apmeklētas samērā regulāri. Ir bijuši arī citi vadītāji gan pirms, gan pēc A. Skrides, bet tagad kori vada Jānis Āboliņš, kormeistare Baiba Ozoliņa, koncertmeistare Ina Fedorovska.

Repertuārā ir gan tautasdziesmas, gan latviešu komponistu , gan klasiķu darbi. Pēdējā laikā koris regulāri piedalās dziesmu svētkos, šogad koru skatē ieguvis ļoti augstu novērtējumu. Tiek koncertēts Rīgā un citās Latvijas vietās. Koris papildinājies ar jauniešiem, tagad tajā ir 29 dalībnieki visdažādākajos vecumos. Tiek laipni gaidīti arvien jauni dalībnieki visās balsu grupās gan ar redzes traucējumiem, gan redzīgi.

Diriģents

Jānis Āboliņš Jānis Āboliņš
29612375

Diriģente - kormeistare

Baiba Ozoliņa Baiba Ozoliņa
25947022
baiba.oz@inbox.lv

Koncertmeistare

Ina Fedorovska Ina Fedorovska

Nodarbību laiki

Pirmdienās: 18:00
Piektdienās: 18:00