Strazdumuižas klubā darbojas 8 mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, tiek rīkoti pasākumi ar viesmākslinieku piedalīšanos, koncerti un citi saviesīgi pasākumi. Te ir iespēja pulcēties ne tikai Strazdumuižas ciemata iedzīvotājiem, biedrībā strādājošajiem, bet arī citiem rīdziniekiem un viesiem no tālākām vietām, lai baudītu mākslu, iepazītos ar māksliniecisko kolektīvu sniegumu, kuros piedalās cilvēki ar redzes traucējumiem. Pagājušā gada 16. novembrī klubā norisinājās divdaļīgs draudzības koncerts, veltīts Latvijas proklamēšanas 97. gadadienai, kura pirmajā daļā klausītājus un skatītājus priecēja mūsu kluba kolektīvi un mūsu cilvēki, kas ar mūziku ir uz «tu», bet otrajā — viesi.
Gribētos šo koncertu nosaukt par daudzkrāsainu. To ievadīja Sandras (LNB CV) izjustais dziedājums (viņa arī koncerta vadītāja). Tad ar trim dziesmām sekoja Strazdumuižas kluba sieviešu vokālais ansamblis «Rudens Roze» (vadītāja Anita Andersone). Skanēja labi. Spirgtumu koncertā ienesa muzikālā apvienība «Baltā Saule» ar trim dažādām dziesmām, tajā skaitā arī Agneses solo dziedājums. Tā vien gribas pateikt kādu labu vārdu par Vladas Hmeļevskas brīnišķīgo klavierspēli! Un tad deju kolektīvs «Strazdi» (vadītāja Agnese Elliņa). Deja ar lietussargiem «Pastaiga» un līnijdeja, kurā tika pieaicināts arī kāds no viesiem.
Antra (LNB CB) muzikālajam pavadījumam pieaicināja Georgiju Muravjovu (ģitāra), Annu Duboviku (flauta) un pat Danielu Boļšakovu (čells) no viesiem. Tādējādi koncerta gaitā dzirdējām trīs dažādas interesantas solistes. Pirmās daļas izskaņā mūsu «skaļākie» kolektīvi — Pūtēju orķestris (nākamie jubilāri). Par viņiem jūsmoja arī mūsu viesi. Ar trim dažāda rakstura skaņdarbiem un estrādes trio «Epsilons» ar trim Vladimira Kropa dziesmām, no kurām viena dziesma par Vladimiru, kuru autors veltījis pats sev, izpelnījās viesu īpašu uzmanību, jo kādu pantiņu no tās autors (viņš arī to izpildīja) varēja dziedāt krievu valodā.
Koncerta otro daļu veidoja viesi — grupa «Daniel Defo», kuras sastāvā vadītājs Daniēls Boļšakovs, soliste Anna Fomina un Maksims Ozerovs. Programmu vadīja metodiķe Gaļina Guseva un par labu skanējumu rūpējās skaņu režisors (viņš arī žurnālists) Aleksandrs Gusevs. Visi mūziķi vienlaikus arī ir komponisti un bieži arī dziesmu vārdu autori. Anna Fomina ir ne tikai mūziķe, džezvokāliste, bet arī valodniece, tāpēc viņai problēmas nesagādā brīvi dziedāt angļu valodā. Pamīšus ar dziedāšanu māksliniece spēlē arī blokflautu. Daniels Boļšakovs spēlē čellu. Šim instrumentam ir 150 gadu, tas ir īpašs, un mākslinieks tikai retajam ļauj tam pieskarties. Problēmas bieži sagādā šī instrumenta vešana pāri valstu robežām. Talantīgs mūziķis un skaistas balss īpašnieks ir Maksims Ozerovs, kurš spēlē klavieres, sintezatoru un melodiku. Visi viņi ir inteliģenti, atsaucīgi un, neapšaubāmi, talantīgi. Sasniegts ir daudz, neraugoties uz to, ka visiem viņiem ir redzes invaliditāte.
Grupas repertuārs ir daudzveidīgs, pat ļoti. Viņi atskaņo gan klasiskus, starptautisku popularitāti ieguvušus skaņdarbus, blūzu, senas īru dziesmas, zināmu krievu komponistu dziesmas, krievu romances, gan viņu pašu sacerētās dziesmas.
Klausītāji pēc šī laika ziņā diezgan garā, bet daudzveidīgā koncerta varēja justies dvēseliski un garīgi bagātināti.
26. novembra vakarā pulcējāmies klubā uz Vladimira Kropa autorvakaru. Ne tikai pats Vladimirs Krops, Ilona un Dailonis Ezeriņi (Epsilons), bet arī Valdis Rēbuks, Raimonds Ezeriņš, Ieva Kaušele un Ivars Liede ar savām balsīm un Vladimira dziesmām mūs priecēja gan koncertā, gan jaukajā ballītē.
Šo V. Kropa autorkoncertu kā arī grupas «Epsilons» 45. Jubilejas koncertu var noskatīties interneta vietnē YouTube (video skatāmi šī raksta beigās).
5. decembrī Strazdumuižas Pūtēju orķestra jubilejas koncerts ar uzaicinātajiem viesmāksliniekiem, kurš neatstāja vienaldzīgu nevienu. Pūtēju orķestra 115 gadu jubilejas Koncertā piedalījās arī bijušie kolektīva dalībnieki. Tika godināti tagadējie orķestra dalībnieki, vecbiedri, vadītāji, komponisti. Koncertu vadīja Inese Vanaga kopā ar Artūru Baronu. Klausītāji tika iepazīstināti ar katru kolektīva dalībnieku, kā arī Ilgvars Hofmanis īsumā izstāstīja kolektīva vēsturi. Orķestra vadītājs Armands Ozols strādā ar šo kolektīvu jau daudzus gadus. Koncertu kuplināja viesmākslinieki. Aivars Smuidris – spēlē alta saksofonu, ir Rīgas Mārtiņa draudzes mācītājs, profesionāls mūziķis orķestrī «Rīga», muzicējis vairākās ievērojamās mūziķu grupās, dziedājis kamerkoros. Kristīnes Smuidres kā pianistes profesionalitāte augstu novērtēta gan Latvijā, gan aiz tās robežām, viņa ir arī dalībniece kamerkoros. Māksliniece pildīja koncertmeistares pienākumus šajā pasākumā. Docents Jānis Porietis (trompete), 2009. gadā pabeidza Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru un devās uz ASV, kur pēc 3,5 gadu studijām Kanzasas Universitātē pie izcilā trompetista Stīvena Laisringa (Stephan Leisring) ieguva doktora grādu mūzikā. Studiju laikā aktīvi darbojās fakultātes metāla pūšamo instrumentu kvintetā KBQ - Kansas Brass Quintet. Gan kā solists, gan kā pirmā trompete muzicēja universitātes simfoniskajā un pūtēju orķestrī. Ar šiem kolektīviem tika ierakstīti 3 diski zem Naxos izdevniecības zīmola, kā arī koncertēts Ņujorkas Carnegie Hall, kur par trompetes solo izpelnījās īpašu uzmanību un slavinošu piezīmi no The New York Times. Ar universitātes trompešu ansambli Jānis piedalījās Baraka Obamas inaugurācijas parādē. Kopumā mūziķis ierakstījis vēl 7 albumus kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga un citiem kolektīviem. Par spīti kārdinošiem darba piedāvājumiem Amerikā un Ķīnā, tagad Jānis ir atgriezies Latvijā un strādā Mūzikas akadēmijā kā trompetes pedagogs.
Tad 11. decembrī triju koru — «Jolanta», «Ars Longa» un «Grindeks» – veidotais Ziemassvētku ieskaņas koncerts. Kora dziesmu cienītājiem un arī pašiem to dalībniekiem bija iespēja ne tikai baudīt mūziku, bet arī salīdzināt sniegumu, izvēlēties savu «favorītu».
Svētdienā, 20. decembrī, notika koncerts «Lai silda sirdi tā baltā dziesma», kurā piedalījās mūsu mākslinieciskie kolektīvi — sieviešu vokālais ansamblis «Rudens Roze», vīru vokālais ansamblis «Senozols», kā arī jaunradītas muzikālas apvienības, kas sagādāja patīkamu pārsteigumu. Muzicēja Renāte un Anna (klavieres, flauta). «Diminuendo» — tā savu grupiņu bija nosaukuši Dmitrijs, Anna, Lauris un Indulis. Otrajā muzikālajā apvienībā ietilpa kvartets – Sandra, Anita, Aldis un Egils, pie klavierēm Atis. Dziesmas, to apdares džeza stilā tika izpildītas tiešām profesionāli. Visi viņi tiešām sasildīja mūsu sirdis.
Tad jau varējām gaidīt Vecgada balli, kas laika gaitā no pašdarbnieku vakara kļuvusi par ikgadēju tradīciju visiem, kas apmeklē Strazdumuižas klubu gan kā pašdarbnieki, gan kā skatītāji un klausītāji. Un ne tikai. Gan darba kolektīvi, ciemata iedzīvotāji, draugi, gan interesenti no citām pilsētām – visi, kam ir prieks pabūt kopā, padejot labas mūzikas pavadībā.
Jau vairākus gadus klubā diezgan regulāri viesojas «Gaismas talanti». Kluba mazajā zālē frizieru skolas «Stils» audzēknes skolotājas vadībā apgriež un sakopj matus tiem, kas to vēlas. Lielajā zālē vizāžiste parūpējas par sejas skaistumu, tiek piedāvāta tēja, kafija, saldumi. Skan mūzika. Šādi pasākumi jau apskatāmajā laika periodā ir bijuši trīs. Tagad gaidām «Gaismas talantus» maija vidū.
Šā gada 17. februārī sarīkojām koncertu, kas bija veltīts Valentīndienai – «Skanīgās sirdsbalsis». Koncerta ieskaņā sieviešu vokālais ansamblis «Rudens Roze» ar trim dziesmām, tad divas dziesmas izpildīja Juris Kalnciems. Koncertu bagātināja Agneses Elliņas runātā dzeja. Jauniešu kolektīvs «Pavasara Brīnumputni» Anitas Andersones vadībā arī izpildīja trīs kompozīcijas. Tam sekoja vīru vokālais ansamblis «Senozols» ar trim dziesmām. Nākamie koncerta dalībnieki bija Natalja un Georgijs Muravjovi. Izskanēja dziesmas angļu, franču, krievu un, protams, latviešu valodā, kopskaitā sešas. Klavieru pavadījumu izpildīja Vlada Hmeļevska. Koncerta nobeigumā – grupa «Epsilons» ar trim kompozīcijām. Klausītāji varēja atstāt zāli patīkamā noskaņā, jo skanēja mūzika – «Epsilonam» kārtējais mēģinājums!
Gandrīz pēc trim nedēļām – 8. martā koncerts par godu sievietēm. To noorganizēja Sandra (CV projektu vadītāja), bet priekšnesumus sniedza vīrieši (izņēmums – Ilona no «Epsilona», jo – kur nu bez Ilonas! Paldies viņai par to!). Koncertu vadīja Lauris Kuzņecovs. Viņš arī pasākumu kuplināja ar dzejas rindām. Koncerta ieskaņā divas dziesmas «Senozola» sniegumā, tam sekoja Jura Kalnciema izpildītās divas. Pie klavierēm Aldis Andersons. Nākamais uz skatuves kāpa Edijs Fuksis, kurš izpildīja trīs kompozīcijas. Viņam sekoja Georgijs Muravjovs. Pēc viņa – Konstantīns Timofejevs. Pēc visiem trim solistiem koncerta izskaņā – grupa «Epsilons». Un visi šie izpildītāji nodziedāja pa trim dziesmām. Tad mūsu vīrieši pasniedza ziedus katrai sievietei. Katra sieviete no koncerta atgriezās mājās ar trim tulpju ziediem. Astotā marta tradīcijas atdzimst jaunā, labākā kvalitātē...
17. martā mūsu klubā ar nelielu koncertu viesojās duets «Sandra».
Šā gada 1. aprīlī «Pavasara ieskandināšanas koncertu» veidoja četru koru skanīgais, draudzīgais dziedājums. Koncertu Vadīja Inese Vanaga, ar dzeju to bagātināja Agnese Elliņa. Piedalījās Bauskas kultūras centra jauktais koris «Dzīle» (diriģents Jānis Āboliņš, kormeistari Baiba ozoliņa un Roberts Pūce); jauktais koris «Salve» (diriģente Baiba Ozoliņa, kormeistars Aldans Milzarājs); Latviešu biedrības nama jauktais koris (diriģents Ārijs Šķepasts, koncertmeistare Mareta Beitika) un Strazdumuižas jauktais koris «Jolanta» (diriģents Jānis Āboliņš, kormeistare Baiba Ozoliņa, koncertmeistare Ina Fedorovska).
Kluba mākslinieciskie kolektīvi aktīvi apmeklē mēģinājumus, gatavojas un piedalās skatēs, konkursos un citos pasākumos. Sieviešu vokālais ansamblis «Rudens Roze» un vīru vokālais ansamblis «Senozols» 20. martā piedalījās ansambļu skatē. Koris «Jolanta» piedalījās koru skatē un ieguva 1. kategoriju, kā arī ieguva ceturto vietu senjoru koru grupā.