Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

RIDE2SHARE 2023 - prieks par vēju

Aktualitātes

RIDE2SHARE 2023 - prieks par vēju

2.septembrī jau ceturto reizi cilvēkus ar redzes traucējumiem pulcēja viens no vērienīgākajiem Latvijas Neredzīgo biedrības un motokluba “Nekādi labie” organizētais pasākums RIDE2SHARE 2023. Tas ir labdarības pasākums, kurā dažādi motoklubi un motociklisti sanāca kopā, lai dotu cilvēkiem ar redzes traucējumiem piedzīvojumu garšu, vēju un motobraukšanas izjūtas. 

Uz braucienu bija pieteikušies pāri deviņdesmit cilvēkiem ar redzes traucējumiem no dažādam Latvijas vietām. Notikuma dienā vēl savu braucamo gaidīja arī vēl citi, kas sarakstā nebija piereģistrējušies

Pulcēšanās sākās plkst. 10:00 pie Latvijas Neredzīgo biedrības valdes ēkas.  Lēnām sāka sabraukt motociklisti novietojot savus spēkratus apkārt stāvlaukumam. Troksnis, motoru rūkoņa, sarunas, mūzika. Ir laiks sadalīties par motocikliem. Daži braukt gribētāji jau atrada iepriekšējā gada vizinātājus un palika pie tiem. Daži braukt gribētāji ir ar pieredzi un piedalās šajā aktivitātēs jau ceturto gadu, citiem tās sajūtas ir kaut kas jauns. 

Lai atrastu savu motociklu, noklausītos instruktāžu par drošību un sasēstos pa močiem bija nepieciešama gandrīz stunda. Visi ir sasēdināti un izradās, ka motocikli ir tieši tik daudz, cik braukt gribētāju. Visiem pietika vietas. 

Brauciens var sākties. Kolonna dodas pa Vidzemes šoseju Sēnītes virzienā. Uz gājēju pārejām  un riņķiem visus sagaida  motociklisti, kas stopē satiksmi un nodrošina, ka kolonnai nav jāapstājas.

 Tā ir īpaša sajūta, kad ap simts motocikli brauc kolonnā. Vienotība sajūta vienmēr paceļ garu. 

 40 minūšu brauciens līdz Sēnītei un atpakaļ noslēdzas Upesciema stadionā. Pēc izbrauciena visus priecēja mūzika, garšīgs ēdiens un dažādas izklaides. Pavārs mūs sagaidīja ar pīrādziņiem, kafiju, “Nākotnes gaļas” desiņām, skābiem kāpostiem un Soļanku. Braucēji un motociklisti bija visai izsalkuši un pirms ķertie klāt kopīgām atrakcijām un aktivitātēm bija kārtīgi jāiestiprinās. 

 Kā jau citus gadus, motociklisti un braucēji varēja piedalīties kopīgās atrakcijās. 

Vispopulārākā ir Zābaka mešana pārī. Katru gadu šī atrakcija saliedē braucējus.  Tas nav nemaz tik viegli sinhroni atvēzēties, lai zābaks aizlido maksimāli tālu. 

 Vēl šogad bija iespēja izbaudīt, kā var pārvarēt šķēršļu joslu ar ciet acīm, klausoties tikai mutiskā aprakstā, par to, kur drīkst un kur nedrīkst kāpt. 

 Blakus darbojās intuitīvās mākslas darbnīca. Uz A3 papīra lapas pārim bija jāzīmē ēzelis. Katrs komandas loceklis ar aizsietām acīm zīmēja pa vienai ķermeņa daļai. Redzīgie motobraucēji vadīja un stāstīja neredzīgajiem, kur ir pareizā vieta ķermeņa, kāju, astes vai ausu piezīmēšanai. Sanāca gana smieklīgi… tur varētu sataisīt nepareizo Ēzeļu izstādi. 

 Veikals Biggames.lv bija sagādāji lielo Jenga komplektu. Tas ir pietiekami liels, lai trenētu uzmanību un koordināciju gan redzīgiem, gan neredzīgiem spēlētajiem. Vēl vien koordinācijas spēle bija ar balonu. Kad balons ir piepūsts, turot to starp ķermeņiem ir jāapiet šķēršu josla. Spēles vadītājs fiksē, kurs to būs izdarījis visātrāk. 

 Pasākuma beigās diplomi un apsveikumi veiklākajiem, tālākajiem un ātrākajiem. 

 Atlicis vēl tikai noslēgums, neredzīgos cilvēkus nogādāt atpakaļ Strazdumuižā. Citi lūdz braukt mierīgi, citi lūdz uzgāzēt un sajust ātrumu lielāku nekā braucot kolonnā. Bet galvenais ir prieks par pasākumu gan tiem,  kam beidzot bija iespēja uzsēsties uz moča un izbaudīt vēju un ātrumu, gan tiem, kas var palīdzēt neredzīgiem cilvēkiem šo sajūtu saņemt. 

 Paldies sponsoriem un atbalstītajiem: Nākotnes gaļa, Autokada, Memorywater, Biggames.lv, Motoklubs “Nekādi labie”, Ropažu novada dome, Active citizens fund.

Tiekamies nākamajā gadā!

#activecitizensfund