Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Strazdumuižā notiks Latvijas atlase festivālam “Baltijas vilnis”

Par biedrību / Strazdumuižas klubs / Pasākumu kalendārs

28. aprīlis 2019, plkst. 11:00
Strazdumuižā notiks Latvijas atlase festivālam “Baltijas vilnis”
Foto: Foto no LNB arhīva
Informāciju sagatavoja: Anete Enikova

28. aprīlī, svētdienā, Strazdumuižas klubā norisināsies Latvijas pārstāvju atlase Starptautiskajam neredzīgo un vājredzīgo amatiermākslinieku festivālam “Baltijas vilnis 2019”, kas šī gada 21. septembrī norisināsies Kauņā, Lietuvā.

 “Baltijas vilnis” ir tradicionāls pasākums, kas notiek reizi divos gados jau vairāk nekā trīsdesmit gadus, kopā pulcējot neredzīgus un vājredzīgus amatiermāksliniekus no visām trim Baltijas valstīm, lai ļautos kopīgām muzikālām izpausmēm.

 Vājredzīgie un neredzīgie mūziķi un mūzikas apvienības atlasei var pieteikties līdz pat 25. aprīlim, rakstot Latvijas Neredzīgo biedrības projektu vadītājai Madarai Kalniņai projekti.lnb@gmail.com vai zvanot uz 29234033. Atlasei tiek aicināti piedalīties Latvijas Neredzīgo biedrības biedri: solisti, vokālie, populārās un folkloras mūzikas grupas, kopas un kapelas, instrumentālie ansambļi un muzikāli projekti. Atlasei ir nepieciešams iesniegt divas kompozīcijas par konkrētām tēmām – "Rīga un tās vietas" un "Starptautisku vietu nosaukumi". Ar vārdu "vietas" saprotami pilsētu, apdzīvotu vietu, upju, kalnu, mežu un citi nosaukumi. Katrs dalībnieks sagatavo divas dziesmas vai skaņdarbus, kas atbilst festivāla tēmām. Pirmā dziesma vai skaņdarbs ir jāizpilda valsts valodā, savukārt otrā var būt arī svešvalodā. Kopējais uzstāšanās ilgums — līdz 8 minūtēm.

 Ar atlases nolikumu var iepazīties Latvijas Neredzīgo biedrības mājas lapā: https://ej.uz/baltijas_vilnis_atlase

Latvijas atlasi festivālam “Baltijas vilnis” organizē Latvijas Neredzīgo biedrība ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. Finālistu atlasi veiks profesionāli žūrijas pārstāvji ar pieredzi dažādu amatiermākslas sarīkojumu veidošanā, mūzikā un skatuves mākslā. Klātienē atlasi var vērot ikviens interesents, reģistrācijas sākums plkst. 10.00, sākums plkst. 11.00,  ieeja bez maksas, norises vieta — Strazdumuižas klubs, Braila iela 4, Rīga.