Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Atklāts taktilais Brīvības piemineklis neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem

Aktualitātes

Atklāts taktilais Brīvības piemineklis neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem
Foto: Fonds "Nāc līdzās!"
18. novembrī plkst.15.00 Brīvības laukumā svinīgi tika atklāts taktilais Brīvības piemineklis neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. Tāpat kā Kārļa Zāles radītais Brīvības piemineklis, arī taktilais – tapis par tautas ziedojumiem, informēja fonds "Nāc līdzās!"

Pie statujas atrodams arī QR kods, kuru noskenējot ikviens var noklausīties stāstu par lielā Brīvības pieminekļa tapšanas vēsturi divās valodās – latviešu un angļu. Tekstu ierunājuši Jaunā Rīgas teātra aktieri Vilis Daudziņš un Marija Linarte. Teksts būs pieejams arī lasāmā veidā.

Pieminekļa atklāšanā piedalījās visa radošā komanda: tēlnieki Ivars Miķelsons un Kārlis Alainis, arhitekti Ilze Rukmane-Poča un Jānis Vēveris, idejas iniciatore un līdzattīstāja – fonda "Nāc līdzās!" vadītāja Sarma Freiberga. Ar savu pieredzi projektu atbalstīja Brīvības pieminekļa un Rīgas brāļu kapu padomes vadītājs Valdis Zatlers.