Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

ReadSpeaker balss sintizators

Projekti / Komunikācija - panākumu atslēga / ReadSpeaker balss sintizators

ReadSpeaker balss sintizators
Foto: Google
Projekta "Komunikācija-panākumu atslēga'' ietvaros, sadarbojoties ar uzņēmumu "Exceed", esam uzstādījuši mājas lapā Readspeaker balss sintizatoru, kas pārveido visu mājas lapas informāciju skaņā.

LNB savu tīmekļa vietni radīja ar mērķi, lai cilvēki ar redzes invaliditāti, biedrības biedri un sabiedrībai kopumā šajā mājas lapā būtu piejama visa svarīgākā un aktuālākā informācija gan par redzes invaliditāt, gan dažādām valstiska līmeņa aktualitātēm, kas attiecās uz cilvēkiem ar redzes invaliditāti, kā arī biedrības darbībām un aktivitātēm. Līdz šim, lapa bija pieejama tikai redzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ar iespēju palielināt tekstu un to noformēt pēc savām vajadzībām. Lai nodrošinātu mājas lapas kvalitatīvu pamatdarbību veikšanu, nodrošinājām teksta pārveidošanu skaņā.
Aktivitātei viennozīmīgi būs ilgtermiņa ietekme uz sabiedrības un cilvēku ar redzes invaliditāti informētību, jo mājas lapas piejamība būs nodrošināta arī tiem cilvēkiem, kuri bez atsevišķu programmu palīdzības nevar iepazīties ar mājas lapas saturu.


Vizualizācija klausīties pogai

Klausīties pogu atradīsiet augšējā labajā stūrī pie meklēt un teksta krāsas un lieluma maiņas rīkiem. Kā arī, atverot jebkuru sadaļu, tā atradīsies zem virsraksta. 


vizualizācija


Klausīties pogu ir arī iespējams aktivizēt iezīmējot tekstu un izvēloties pirmo no trijām iespējām uznirstošajā logā. Readspeaker ir iespējams izvēlēties lasīšanas tempu un skaļumu, pavirzīties ātrāk pa rindām, kā arī iztulkot sev vēlāmās frāzes dažādās valodās. Lai noklausītos visu mājas lapas saturu attiecīgajā sadaļā, vienkārši nospiežiet klausīties pogu, kas automātiski pēc kārtas lasīs informāciju.


vizualizācija izvēlnes rīkam

ReadSpeaker rīkjoslas funkcijas piedāvā palielināt un samazināt tekstu, virzīties uz nākamo paragrāfu , kā arī lejupielādēt vēlamo tekstu MP3 formātā, lai to varētu noklausīties vēlāk. Izvēloties rīkjoslā jautājuma zīmes pogu, varēsiet uzzināt par visām iespējām un funkcijām sīkāk.


ReadSpeaker funkciju Latvijas Neredzīgo biedrības mājaslapā finansē AIF.
aif logo