Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Statistika un pētījumi

Par biedrību / Statistika un pētījumi

Latvijā ir vairāk kā 12 000 cilvēku, kuri, daļēji vai pilnībā zaudējot redzi, kļuvuši par invalīdiem. Līdz ar to šie cilvēki zaudējuši arī 70-80% no iespējām uztvert informāciju un lielā mērā viņiem zudušas patstāvīgas rīcības iespējas, tādēļ neredzība ir viena no vissmagākajām invaliditātes formām - to apstiprina pasaules zinātnes veiktie pētījumi.

LNB Centrālā valde LNB Centrālā valde
67532607
info@lnbiedriba.lv

Braila raksts

Braila raksts aizsākās kā militārais raksts, ko dēvēja par "nakts rakstīšanu". 1819. gadā to ieviesa Francijas armijas karavīri, lai naktī spētu komunicēt bez sarunāšanās. Vēlāk 15 gadus vecais francūzis Luijs Brails izzināja šo kodu un izstrādāja racionālāku braila alfabētu, kādu to pazīst mūsdienās.

Baltais spieķis

Lai gan baltais spieķis nu jau ir starptautiski pieņemts kā neredzīgu cilvēku simbols, atšķirīgās valstīs ir atšķirīgi noteikumi kā izveidot balto spieķi. Piemēram, Apvienotajā Karalistē balts spieķis rāda, ka tā lietotājam ir redzes traucējumi, bet ja uz tā vēl ir divas sarkanas joslas, tas norāda, ka lietotājs ir gan neredzīgs, gan nedzirdīgs.

Prognozes pasaulē

2015.gadā pasaulē bija 15 miljoni neredzīgu cilvēku, bet 2050.gadā to būs jau ap 45 miljoniem. Iemesli šādam pieaugumam ir demogrāfijas tendences (pasaules iedzīvotāju skaita pieaugums) un sabiedrības novecošana, uzskata pētījuma autori, kuri apkopojuši datus par redzes problēmām 188 valstīs.

Pētījumi

Statistika un pētījumi aktualitātes: